M E N U

Strona Główna  
Komunikaty  
O nas  
Promocje  
Oferta  
Cennik karm dla psów  
Cennik karm dla kotów  
Cennik op. test. koty  
Cennik op. testowe psy  
Kontakt  
..powrótSuplementy diety XtraCare dla psów i kotów.

 

Suplementy diety XtraCare zawierają podobne lub identyczne składniki, jakie występują w większości suchych karm z linii Nutram.
Poziom suplementacji tymi składnikami karm Nutram został jednakże przystosowany do uśrednionych optymalnych warunków środowiska w jakich zwierzę żyje, jego należytej kondycji i średniego stopnia jego obciążenia (np. psów pracujących lub sportowych). W takim przypadku producent karm Nutram wyraźnie nie poleca stosowania żadnych dodatkowych preparatów witaminowych i mineralnych w trosce o zachowanie prawidłowego bilansu pokarmowego gotowego pożywienia.
Inaczej się dzieje, jeśli pies lub kot jest osłabiony lub niedożywiony, w trakcie rekonwalescencji, jest poddany nadmiernemu obciążeniu lub przebywa w środowisku znacznie dla niego niekorzystnym np. długotrwały chłód i wilgoć, długotrwały wysiłek, ubogie w składniki pokarmowe pożywienie, zanieczyszczenie środowiska (zwłaszcza wody i powietrza) itd.
W takich przypadkach dodatkowe wzbogacenie diety w składniki wspomagające organizm może być wskazana i po to stworzona została linia wysokiej jakości suplementów diety XtraCare.
Preparaty XtraCare mogą być z powodzeniem stosowane również w przypadkach, kiedy z różnych powodów nie podaje się okresowo psu lub kotu pokarmu Nutram.
Takiego postępowania nie poleca się jednak przez zbyt długi okres czasu, gdyż poprzez stosowanie suplementów nie jest się w stanie osiągnąć takich korzyści w żywieniu zwierzęcia jak za pomocą precyzyjnie zbilansowanego pokarmu NUTRAM, działającego dietetycznie w celu utrzymania zwierzęcia w doskonałej kondycji i wspomagania jego naturalnej odporności.
 
 


Nutram Polska © Wszelkie prawa zastrzeżone.